Mieszkanie – ważne porady dla każdej osoby kupującej nowe lokum cz.1

Posted by on lis 6, 2015 in Nieruchomości w Polsce | Możliwość komentowania Mieszkanie – ważne porady dla każdej osoby kupującej nowe lokum cz.1 została wyłączona

Mieszkanie – ważne porady dla każdej osoby kupującej nowe lokum cz.1

Mieszkanie a zwierzęta

Sprawa w sumie nie wymaga dość szczególnej analizy, ale warto o niej wspomnieć chcąc mieć w przyszłości swojego pupila w domu. Nie chcę tutaj mówić o takich zwierzętach jak rybki akwariowe czy też chomiki a o takie, którym potrzeba poświęcić więcej czasu, mowa tutaj o psach czy kotach. Każdy, kto chce mieć swojego czworonożnego przyjaciela powinien wiedzieć, iż pierwsza rzeczą, którą powinien mu zapewnić w naszym mieszkaniu to bezpieczeństwo, dlatego iż te najmłodsze zwierzęta eksplorują nasze mieszkanie, bo po prostu zżera je ciekawość i mogą przez to sobie zrobić krzywdę. Trzeba też zadbać o to by psy czy koty w naszym domu czuły się jak tak jak w swoim naturalnym środowisku i zdawać sobie z tego sprawę, iż będzie to też nasz członek rodziny, więc warto przeznaczyć dla niego część domu i stworzyć mu dogodne warunki do życia z nami.

Warto wspomnieć o tym, iż niektóre spółdzielnie mieszkaniowe wymagają dodatkowej zapłaty za to, iż mamy czworonoga w rodzinie. Bardzo ważne jest by nie zapomnieć, iż niektóre psy potrzebują większej swobody życiowej i potrzebują sporo ruchu na świeżym powietrzu.

Mieszkanie za granicą

Jestem ciekaw ilu z Was myślało o tym by zainwestować w jakąś zagraniczną nieruchomość, może się mylę, ale pewno niewielu a dzieje się to, bo na pewno każdemu wydaje się to dość chorym pomysłem ze względów finansowych. Otóż może i tak, ale nie we wszystkich krajach tak jest i można za granicą dobrze zainwestować naszą przyszła nieruchomość. Jeszcze rok tomu ceny mieszkań we Włoszech były porównywalne z tymi, co są u nas w kraju, do tego można dodać, iż porównywalnie bliskie były również w Hiszpanii a dobrą informacją powinno być to, że ceny dalej maleją. Ale nie tylko w europie są tanie mieszkania w krajach cywilizowanych oczywiście, można śmiało polecić takie państwo jak Brazylia, bo koszty utrzymania tam nieruchomości i zarządzania są o wiele niższe niż u nas w europie. Jest także możliwość zainwestowania w Brazylii w apartamentowce lub w pokoje w kompleksach hotelowych. Ale trzeba także pamiętać, że taka inwestycja zawsze może się wiązać z ryzykiem, dlatego warto na początek poczytać o tym temacie lub zwrócić się o pomoc do osoby, która się na tym zna.

Modernizujemy nasze mieszkanie

Mogę zacząć od tego, iż nasze mieszkanie podlega remontowi przynajmniej ten raz w życiu każdego człowieka. No chyba, że ma się takie szczęście i zakupi się mieszkanie już ładnie urządzone i nie trzeba w nim dużo zmieniać. Ale przeważnie jest tak, iż świeżo zakupione mieszkanie remontujemy od podstaw a dopiero po paru latach wpadamy na pomysły modernizacji, które mogą wejść kiedyś w życie. W mieszkaniach gdzie kuchnia jest podzielona ścianą dużego pokoju czy salonu często spotykam taką modernizację, którą już trzeba zgłosić do spółdzielni mieszkaniowej a z której żona na pewno będzie ucieszona. Chodzi o to, aby część tej ściany wyburzyć i zrobić ładną ladę, która daje nam też dodatkowe miejsce no chyba, że mieliśmy z tej strony meble, ale to już kwestia osobista. Oczywiście pomysłów może być całe mnóstwo np. połączenie toalety z łazienką. Lecz takie modernizację trzeba po pierwsze zgłosić w spółdzielni mieszkaniowej a po drugie znać się trochę na tym ewentualnie zatrudnić kogoś do tej pracy i z nim przedyskutować ewentualne zmiany w projekcie.

mieszkanie 4

Ogólne ceny mieszkań

Temat, który chyba nigdy nie pójdzie w zapomnienie. Ludzie muszą mieszkać w określonych warunkach i zawsze tak pozostanie, dlatego w naszym życiu każdy z nas spotka się z tematem przeprowadzki na tak zwane swoje. Oczywiście są przypadki, że mieszka się w większym domu rodziców, ale nie zawsze jest on tak duży by żyć w nim i mieć poczucie prywatności w małżeństwie. Zaczynamy, więc szukać mieszkania i widzimy, że wachlarz cen jest niesamowicie wielki. Otóż jest pewna zasada, która mówi, że liczą się trzy rzeczy ? lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Jest to prawdą, bo można zauważyć, iż mieszkania, czym bliżej centrum stają się coraz to droższe. Czasem główną rolę niskiej ceny gra otoczenie i nie chodzi tutaj tylko o przyrodę, ale też o otoczenie sąsiedzkie. Można się spotkać z takimi miejscami gdzie o zmroku nikt by nie chciał przejść. Trzeba pamiętać, iż niska cena to nie wszystko i lepiej przy tym wyborze zastanowić się więcej niż dwa razy, bo mieszkania nie kupuje się na miesiąc a na długie lata.