Mieszkanie – ważne porady dla każdej osoby kupującej nowe lokum cz.2

Posted by on lis 6, 2015 in Nieruchomości w Polsce | Możliwość komentowania Mieszkanie – ważne porady dla każdej osoby kupującej nowe lokum cz.2 została wyłączona

Mieszkanie – ważne porady dla każdej osoby kupującej nowe lokum cz.2

Pierwsze mieszkanie studenta

Po zakończeniu liceum i zdaniu matury nadchodzi czas dla młodzieży na studia. Przeważnie, jeżeli chcemy studiować interesujący nas temat to okazuje się, że niestety uczelnia od naszego aktualnego miejsca zamieszkania jest za daleko by codziennie dojeżdżać na uczelnię i z niej wracać. Było by to mało opłacalne względem kosztów podróży już nie wspominając o przeznaczeniu na taką podróż czasu, który jak by nie było w życiu studenta gra dość sporą rolę. Wtedy trzeba się zdecydować na przeprowadzkę na czas studiowania daleko od domu.

Ma to swoje minusy, ale chyba każdy były student powie, że więcej znajdzie się plusów, bo jednak jest to fajna przygoda w życiu. Jeżeli chodzi o mieszkanie to są dwa wyjścia albo poszukać czegoś na własną rękę albo można skorzystać z mieszkań akademickich. Jednak w niektórych uczelniach ciężko dostać się do takich akademików, przeważnie największą szansę mają ludzie, którzy mieszkają najdalej i żeby nie stracić takiego mieszkania trzeba czasem utrzymać jakąś średnią ocen.

Pożar w mieszkaniu

Nikt z nas nie chciałby go spotkała sytuacja wybuchu pożaru w jego bloku a już tym bardziej w jego mieszkaniu. Można dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo od takiego nieszczęścia zwracając uwagę na przepisy dotyczące bezpieczeństwa w domach, ale można też dodatkowo zamontować w domach systemy wczesnego ostrzegania takie jak wykrywacze dymów czy też gazów. A jeżeli już dojdzie do takiego nieszczęścia to pierwsze, co należy zrobić to nie wpadać w panikę, wiem, że to wydaje się dla niektórych osób nieuniknione, ale jest to najgorsze, co możemy zrobić. Gdy już trochę się opanujemy to należy jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 998, a dlatego najszybciej, bo podczas pożaru liczą się każde sekundy. Dopiero potem możemy ostrzec innych sąsiadów. Podczas ucieczki warto zakryć usta mokrą szmatką, bo gorszy od ognia jest tylko dym i starać się chodzić jak najbliżej podłogi. W akcie desperacji można próbować wyskoczyć przez okno, ale nie wyżej jak trzecie piętro, choć i z pierwszego można się nieźle połamać, warto przed samym wyskokiem wyrzucić przez okno miękkie rzeczy takie jak poduszki koce i kołdry by upadek nie był aż tak bolesny.

mieszkanie 3

Usługi w apartamentowcach

Jeżeli chodzi o apartamentowce to mieszkania najwyższej, jakości i konieczny jest wysoki standard nie tylko samych lokali, ale także usług i powierzchni wspólnych. Jeżeli chodzi o usługi to w takim minimalnym stopniu każdy apartamentowiec powinien oferować parking podziemny, recepcję, pralnię, fitness plus basen, spa czy nawet i przedszkole i ochronę całodobową terenu. Bardzo dobrym dodatkiem w apartamentowcach są windy, które niestety nie we wszystkich są, a i nie zaszkodziłoby wygospodarowanie miejsca na mały park czy też kort tenisowy. Jeżeli mamy płacić spore sumy za mieszkania to chcemy mieć też coś poza tym. Choć większość apartamentowców stawia właśnie na same warunki w lokalach, bo to jak by nie było jest podstawą. Choć opisane usługi wyżej nie zawsze są to do innych często spotykanych można zaliczyć przychodnię zdrowia, kwiaciarnię czy aptekę a nawet kawiarnię i pizzerie lub innego typu restauracje. Warto przed wybraniem apartamentu przejrzeć i porównać inne oferty z okolic, które nas interesują, bo czasem mała dopłata gwarantuje o wiele więcej przyjemności.