Wrocław miastem z największymi perspektywami inwestycyjnymi w Polsce!

Posted by on lis 29, 2021 in Nieruchomości w Polsce | Możliwość komentowania Wrocław miastem z największymi perspektywami inwestycyjnymi w Polsce! została wyłączona

Wrocław miastem z największymi perspektywami inwestycyjnymi w Polsce!

Wrocław obok Warszawy jest obecnie miastem o największym potencjale dla inwestorów. W badaniach doceniono najbardziej lokalizację stolicy Dolnego Śląska, potencjał edukacyjny i biznesowy.

Strategia opracowana przez Radę do Spraw Przedsiębiorczości, która działa przy prezydencie Wrocławia, a skupia przedstawicieli izb gospodarczych, stowarzyszeń przedsiębiorców, organizacji pracodawców, parków technologicznych i przemysłowych, funduszów gospodarczych i administracji publicznej przygotowała dokument, który ma przyspieszyć rozwój miasta do 2030 roku.

Cele „Strategii Wrocław 2030”

Zgodnie z założeniami strategii stolica Dolnego Śląska ma stać się inteligentnym miastem z gospodarką, której podstawą jest wiedza oparta na potencjale akademickim, oferującym przedsiębiorcom doskonałe warunki do prowadzenia biznesu. Celem ma być przyspieszenie rozwoju miasta w obszarze przede wszystkim biznesu.

Założeniem jest stworzenie miejsca integracji przedsiębiorców, dobrych praktyk w biznesie, gdzie mieszkańcy miasta będą mieli możliwość korzystania z wzorców stworzonych przez doświadczonych przedsiębiorców. To  dzięki nim Wrocław ma stać się miastem kreatywnym, kreującym powiązania gospodarcze i naukowe.

Dlaczego powstała Strategia Rozwoju Przedsiębiorczości miasta Wrocławia?

Strategia „Przedsiębiorczy Wrocław” podkreśla znaczenie zarówno budowania kapitału gospodarczego, jak i społecznego oraz innowacyjności. W ramach tej strategii będzie prowadzonych wiele projektów i inicjatyw, których celem jest budowanie kultury przedsiębiorczości we Wrocławiu oraz marki, jaką jest stolica Dolnego Śląska.

Ważnym jej elementem jest edukacja dzieci i młodzieży w taki sposób, aby kształtować w nich cechy, które będzie można wykorzystać w biznesie i życiu prywatnym. Narzędziami do osiągnięcia tego celu będą warsztaty, zabawy, przedstawienia teatralne. Najważniejszymi działaniami w ramach strategii będą zajęcia dla przedszkolaków, lekcje przedsiębiorczości dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem strategii jest stworzenie kompleksowego serwisu informacji gospodarczej z prezentacją potencjału gospodarczego stolicy Dolnego Śląska oraz wdrożenie projektów biznesowych we współpracy ze studentami, wspieranie przedsiębiorczości akademickiej w otoczeniu dojrzałego biznesu, stworzenie certyfikatu Wrocławskiego Przedsiębiorcy oraz organizacja wydarzeń z cyklu Startup Wrocław. Wszystkie podejmowane działania mają służyć wysokiej jakości życia mieszkańców miasta, zrównoważonemu rozwojowi i gospodarce opartej na wiedzy.

wrocław nieruchomości

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości we Wrocławiu?

Wrocław jest najlepszym miejscem do życia ze względu na olbrzymi potencjał lokalizacyjny, biznesowy i edukacyjny. To najdynamiczniej rozwijający się wiodący ośrodek technologiczny i ekonomiczny oraz kulturalny. Zachodni inwestorzy doceniają Wrocław za przyjazne podejście do biznesu, a także doskonałą lokalizację w Europie, dlatego chętnie otwierają tu swoje biznesy, zakładają firmy.

Wrocław cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, których przyciąga do stolicy Dolnego Śląska dynamicznie rozwijająca się infrastruktura, która skłania do wyboru tego miasta na miejsce do wygodnego życia. Pasjonaci podróży docenią ofertę portu lotniczego we Wrocławiu, z którego funkcjonują połączenia do głównych portów przesiadkowych w Europie.

Położenie między Berlinem, Pragą, a Warszawą jest dodatkowym atutem miasta. Szeroka i zróżnicowana oferta miejsc pracy i szansa na budowanie swojej kariery zawodowej skłania wiele osób do wyboru Wrocławia na miejsce zamieszkania. Zatrudnienie znajdą tu menedżerowie i specjaliści różnych specjalności, między innymi z zakresu IT, a także inżynierowie, pracownicy średniego i wyższego szczebla o kompetencjach lingwistycznych, a także przedstawiciele innych zawodów. Zapotrzebowanie na specjalistów różnych specjalności nieustannie rośnie.

Nowe mieszkania w centrum Wrocławia 

Istnieje wiele czynników decydujących o wyborze miejsca do zamieszkania. Wiąże się to na pewno z indywidualnymi potrzebami każdej osoby, która staje przed koniecznością takiego wyboru. Wrocław jako doskonale zorganizowany ośrodek urbanistyczny zapewnia bogatą ofertę mieszkań zarówno na rynku pierwotny, wtórnym lub pod wynajem.

Biura nieruchomości świadczą kompleksową usługę dla swoich klientów w zakresie znalezienia odpowiedniej lokalizacji, która prowadzi do kupna własnego mieszkania. Prezentują pełny wachlarz inwestycji oferowanych przez deweloperów nie tylko nowych mieszkań w centrum Wrocławia, ale również w okolicach miasta. W ofercie biur nieruchomości znajdują się także dzielnice położone w centrum miasta takie jak Śródmieście i Stare Miasto.

Śródmieście jest drugą najchętniej wybieraną dzielnicą Wrocławia. Rozwija się tutaj życie towarzyskie w barach i restauracjach. Położenie w samym centrum miasta sprawia, że z łatwością można dostać się stąd do wszystkich innych dzielnic. Zaletą Śródmieścia jest łatwy dostęp do zabytków i miejsc relaksu takich jak: Ogród Japoński lub Ogród Zoologiczny.

Natomiast na Starym Mieście kwitnie życie kulturalne i rozrywkowe, dzięki teatrom, kinom, klubom, restauracjom. Relaks i odpoczynek od zgiełku wielkiego miasta zapewniają tereny zielone w postaci na przykład Parku Staromiejskiego. Nieustannie rosnący potencjał miasta zachęca do zamieszkania we Wrocławiu.