Jakie cechy powinien mieć projekt domu budując się we Wrocławiu?

Posted by on paź 28, 2021 in Polskie Nieruchomości | Możliwość komentowania Jakie cechy powinien mieć projekt domu budując się we Wrocławiu? została wyłączona

Jakie cechy powinien mieć projekt domu budując się we Wrocławiu?

W domu spędzamy większą część życia, dlatego powinien on odpowiadać wymaganiom, potrzebom, trybowi życia oraz osobowości jego mieszkańców.

Projekty domów powinny odzwierciedlać nie tylko oczekiwania, ale również potrzeby klientów, a przy tym wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania.

Jakie cechy powinien mieć projekt domu?

Budowa domu to duże wyzwanie inwestycyjne, dlatego projekt powinien być przygotowany we współpracy z klientem. Poza tym musi być zgodny z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz innymi aktami prawa miejscowego, a w przypadku braku miejscowego planu z warunkami zabudowy i zagospodarowania terenu, a także z przepisami techniczno – budowlanymi.

Kompletny projekt budowlany posiada również wymagane opinie i pozwolenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców domu oraz powinien być zweryfikowany przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia budowlane. W przypadku braku zgodności jakiegokolwiek elementu projektu właściwy organ nakłada obowiązek usunięcia wszelkich nieprawidłowości, których zlekceważenie skutkuje odmową zatwierdzenia go do realizacji. W przypadku spełnienia wszystkich wymagań uprawniony do tego organ ma obowiązek wydać pozwolenie na budowę domu.

Jakie cechy powinien mieć projekt domu ze względu na dostępność działek we Wrocławiu?

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wskazuje właścicielom działki budowlanej, jaki dom mogą zbudować na swoim terenie. Zawiera on informacje na temat jego przeznaczenia, wielkości działki, na której można zbudować dom oraz:

  • jego kubaturę,
  • usytuowanie względem drogi,
  • kolor elewacji,
  • pokrycie dachu,
  • rodzaj materiałów budowlanych użytych do budowy domu,
  • sposób odprowadzania ścieków, 
  • przeznaczenie okolicznych terenów.

Projekt domu zgodny z miejscowym planem zagospodarowania jest uzależniony od jego lokalizacji. Zwykle są to domy parterowe, domy z poddaszem, domy z poddaszem użytkowym oraz domy energooszczędne. To połączenie nowoczesnej architektury z innowacyjnymi technologiami w zakresie energooszczędności i ekologii.

Właściciele działek budowlanych zlokalizowanych na peryferiach miasta doceniają duże przeszklenia z widokiem na atrakcyjną okolicę, a także tarasy i ogrody dla relaksu i wypoczynku. Nie bez znaczenia są  także energooszczędne okna zapewniające niskie straty ciepła. Użytkownicy stawiają obecnie na ekologiczne pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe.

Projekty domów we Wrocławiu a warunki zabudowy

Właściciele działek budowlanych mają możliwość zakupu projektu indywidualnego lub typowego. Wybór jest uzależniony od warunków, jakie stwarza działka budowlana. Może się okazać, że ze względu na jej nietypowe wymiary konieczne będzie wykonanie projektu indywidualnego.

Zanim właściciel działki budowlanej zdecyduje się na zakup projektu warto wystąpić do gminy o wydanie wyrysu i wypisu z miejscowego planu zagospodarowania terenu dla działki jej właściciela. To ułatwi podjęcie decyzji i wyborze projektu.

Cechy domów szeregowych we Wrocławiu

Jeśli chodzi o zabudowę szeregową we Wrocławiu, to celem deweloperów jest stworzenie komfortowego miejsca do życia dla mieszkańców domów w zabudowie szeregowej. Stosuje się tu również ekologiczne rozwiązania, dzięki którym są to obiekty o dużym standardzie.

Do takich rozwiązań należy pompa ciepła, pobierającą energię z powietrza, korzystająca w ten sposób z odnawialnego źródła energii. Ogrzewanie podłogowe podnosi wydajność pompy i zapewnia niskie koszty eksploatacji budynku.

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju ogrzewania użytkownicy domów mają zapewnione idealne warunki cieplne w każdym pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest funkcjonalny rozkład pomieszczeń, zapewniający wygodę. Podobne rozwiązania stosuje się w projektach zabudowy bliźniaczej.

wrocław osiedla

Oferta projektów domów we Wrocławiu w AJR Studio Architektury

AJR Studio Architektury oferuje projekty domów typowych i indywidualnych. Architekci z wieloletnim doświadczeniem tworzą projekty zgodne z najnowszymi trendami i nowinkami w architekturze, wspierając energooszczędne rozwiązania.

Właściciele działek budowlanych poszukujący uniwersalnych rozwiązań mogą skorzystać z typowych, gotowych projektów domów. Jest to bogaty katalog projektów osiedli we Wrocławiu, które można również dostosować do warunków działki, a także potrzeb klienta.

Natomiast właściciele działek budowlanych, poszukujący indywidualnych i oryginalnych rozwiązań, mają możliwość zakupu indywidualnego projektu, dopasowanego do ich oczekiwań. Łączą się w nim w harmonijny sposób wyobrażenia klienta z wymogami prawa budowlanego, Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, czy warunkami zabudowy. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie w przypadku niewymiarowych i niestandardowych działek budowlanych we Wrocławiu.