Jak znaleźć działkę budowlaną w dobrej dzielnicy Szczecina?

Posted by on maj 24, 2021 in Nieruchomości w Polsce | Możliwość komentowania Jak znaleźć działkę budowlaną w dobrej dzielnicy Szczecina? została wyłączona

Jak znaleźć działkę budowlaną w dobrej dzielnicy Szczecina?

Proces budowy domu należy zacząć od kupna działki budowlanej. Jej wybór determinuje wiele innych decyzji w zakresie jego wyglądu, liczby kondygnacji i wielu innych. Aby spełniła ona nasze oczekiwania, warto sprawdzić przed zakupem kilka ważnych elementów. 

Jaką działkę wybrać pod budowę domu?

Przed zakupem działki budowlanej warto sprawdzić jej położenie jak i parametry. Niezwykle istotną sprawą jest czy działka:

 

  • ma odpowiednio dużą powierzchnię,
  • kształt zbliżony do prostokąta,
  • płaskie ukształtowanie terenu, 
  • ma dobre warunki gruntowe, na przykład suchy, a nie podmokły teren,
  • położenie posesji względem mediów takich jak: prąd, woda, gaz i kanalizacja.
  • odległość działki budowlanej od szkoły, przedszkola, sklepów, komunikacji publicznej.

dobra działka pod budowę domu Szczecin

Dlaczego ważna jest powierzchnia i kształt działki?

Przyjmuje się, że już na działce o powierzchni 500 metrów² można wybudować dom. Takie działki zwykle sprzedaje się w zabudowie miejskiej. Optymalną wielkością jest posesja licząca przynajmniej 700 metrów², gdyż umożliwia praktyczne zakup każdego gotowego projektu. Znajdzie się na niej również miejsce na elementy małej architektury w postaci altany, wiaty, drewutni, pergoli, oczka wodnego lub innych. Jeśli powierzchnia działki jest zbyt mała, można zdecydować się na budowę domu z dodatkową kondygnacją, by zwiększyć jego powierzchnię użytkową. Niezwykle istotną kwestią jest także kształt działki. Optymalny jest prostokąt. Jeśli okaże się zbyt wąska, może być problem z dopasowaniem projektu, a wykonanie indywidualnego wiąże się z dodatkowymi kosztami. 

Dlaczego ważna jest topografia działki?

Niezwykle ważna jest topografia działki. Należy unikać terenów pochyłych, na gruncie podmokłym lub zalewowym, co może się wiązać z dodatkowymi pracami zwiększającymi koszty budowy. Takie informacje można uzyskać, przeglądając plany zagospodarowania przestrzennego.

Dlaczego ważna jest orientacja działki?

Ważna sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie działki budowlanej, jest jej orientacja względem stron świata. Orientacja domu , ogrodu ma duże znaczenie dla dostępu światła zarówno dla mieszkańców jak i dla roślin w ogrodzie. Umiejscowienie ogrodu od południowej i zachodniej strony pozwoli dostarczyć roślinom przez cały dzień promienie słoneczne. Od strony południowej warto także umieścić salon z wyjściem na taras. Natomiast część gospodarcza w postaci na przykład garażu może znajdować się od strony północnej, najmniej nasłonecznionej.

  wybór działki budowlanej w biurze nieruchomości w Szczecinie

Jaka dzielnica Szczecina jest najlepsza na zakup działki?

Najbardziej popularnym miejscem w Szczecinie do zamieszkania jest Łękno. Jego zaletą wskazywaną najczęściej jest położenie blisko centrum miasta, bezpieczeństwo, dobra komunikacja, stosunkowo niskie koszty życia, relacje sąsiedzkie, dostępność do sklepów oraz kwestie związane a ekologią. Ta dzielnica została najwyżej oceniona w całej Polsce. Wskazywaną często zaletą Łękna jest jego położenie w pobliżu Parku Kasprowicza i jeziora Rusałka. Poza tym powstaje Węzeł Łękno i przebudowywana jest linia kolejowa. Inwestycje drogowe są atutem tej dzielnicy. Wysoko cenione dzielnice w Szczecinie to: Bukowe, Klęskowo, Zdroje, Słoneczne, Dąbie, Warszewo, Jezierzyce i wiele innych. 

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości w Szczecinie w poszukiwaniu odpowiedniej działki?

W poszukiwaniu odpowiedniej działki budowlanej w Szczecinie warto skorzystać z usług biura nieruchomości, gdyż posiada ono bazę najciekawszych ofert w tym zakresie. Poza tym zapewnia bezpieczeństwo transakcji, dlatego klient ma gwarancję kupna posesji bez dodatkowych obciążeń. Pracownicy biura nieruchomości w Szczecinie towarzyszą swoim klientom na każdym etapie podejmowania decyzji o kupnie nieruchomości. Wiarygodność biura określają posiadane licencje zawodowe pośrednika w obrocie nieruchomościami nadane przez Ministra Infrastruktury oraz legitymowanie się członkostwem Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pośredników Obrotu Nieruchomościami. Do każdej oferty biura, pojawiającej się na jego stronie internetowej, jego pracownicy przygotowują szczegółowy opis nieruchomości oraz fotografie.