Jak wybrać mieszkanie – proste rady dla każdego

Posted by on cze 13, 2018 in Nieruchomości w Polsce | Możliwość komentowania Jak wybrać mieszkanie – proste rady dla każdego została wyłączona

Jak wybrać mieszkanie – proste rady dla każdego

Oglądając mieszkania możemy zobaczyć czyjąś wizję, nie zawsze musi nam się ona podobać, jednak nie warto od razu przekreślać takiej nieruchomości. Powinniśmy zwrócić uwagę na to co jest w środku, metraż, standard oraz sposoby na zmianę go według naszych potrzeb. Skupiając się tylko na naszych potrzebach i odsuwając na bok pomysły poprzedniego właściciela, możemy zobaczyć w oglądanym mieszkaniu nasze idealne lokum.

Metraż

Metraż jest zależny od potrzeb osoby kupującej, jednak warto przyjrzeć się jakie wymiary tak naprawdę mają pomieszczenia i czy korytarze sztucznie go nie zwiększają. Duże znaczenie ma tutaj też rozmieszczenie pokoi, ich kształty i możliwości na wprowadzenie zmian, takich jak na przykład wyburzenie ściany lub ingerencja w rozkład pomieszczeń. Osobom, które nie potrafią sobie wyobrazić zmian jakie mogłyby wprowadzić do mieszkania, może pomóc architekt, który przeanalizuje wszystkie możliwości zmian, a także będzie wiedział, czy można je wykonać, bo przecież nie każdą ścianę można wyburzyć, a my nie musimy się na tym znać.

W inwestycji Na Kutrzeby deweloper proponuje trzy rodzaje metraży – każdy klient może dobrać dla siebie odpowiedni układ pomieszczeń, tak by były one satysfakcjonujące w użytkowaniu. Decydując się na mieszkanie w Pobiedziskach pod Poznaniem klient ma pewność niższej ceny oraz większego spokoju niż  w mieście. Pobiedziska zlokalizowane są w małej odległości od miasta a dodatkowo mają dobrą komunikację, dzięki czemu w razie potrzeby szybko można dojechać do miasta.

Standard

Warto już na samym początku ustalić w jakim standardzie szukamy mieszkania, tańszego i do remontu czy droższego, ale wyremontowanego i gotowego do zamieszkania. Bardzo popularne są mieszkania określane jako „do remontu” lub „do wykończenia”, inwestorzy mogą w takim przypadku kupić lokum w gorszym stanie za mniejsze pieniądze i samemu przeprowadzić remont według swoich pomysłów i gustu. Standard dotyczy również wszelkiego rodzaju udogodnień, jak na przykład winda, ogródek, ochrona lokatorska.

Kondygnacja i ułożenie mieszkania

Na atrakcyjność nieruchomości ma również wpływ piętro, na którym się znajduje. W przypadku braku windy atrakcyjne wydają się mieszkania na parterze i pierwszych dwóch piętrach. Jest to powiązane z zapewnieniem sobie wygody w codziennym użytkowaniu, jednak mieszkania położone na wyższych piętrach też są atrakcyjne. Wyróżnia je często piękny widok na panoramę miasta lub okoliczne tereny zielone, dodatkowo ludzie mieszkający powyżej parteru mogą czuć się bezpieczniej.

Bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia ma ułożenie mieszkania. W zależności od preferencji trzeba ustalić, czy szuka się jasnego czy ciemnego mieszkania, gdzie słońca może nie być widać przez prawie cały dzień. Samemu czasami ciężko ustalić takie szczegóły, dlatego warto zapytać sprzedającego czy pokoje znajdują się od wschodu czy zachodu.

Rachunki

Opłaty są tematem, który powinien wszystkich zainteresować, ponieważ kupując mieszkanie będzie trzeba regularnie je opłacać. Osoba sprzedająca powinna bez żadnych problemów określić jak wysoki jest czynsz, co wchodzi w jego skład i jakiej wysokości są inne opłaty. Zdarzają się lokalizacje, gdzie czynsz bardzo wysoki, należy się wtedy zastanowić, czy jest sens upierać się przy tym konkretnym mieszkaniu, czy nie lepiej będzie kupić coś innego, co także ma swoje zalety.